Halló - Cathy Stephens

Cathy Stephens-szel, a British Council igazgatótanácsának tagjával, többek között a szervezet átalakulásáról beszélgettünk.
Innovációs igazgatóként kontrollálja a British Council működését. Mi a feladata pontosan?
- 110 országban keressük azt, mit szeretnének az emberek a British Counciltól kapni. Emellett arra is figyelek, a szervezetünk működtetőinek mi a célja. És persze mindezek szellemében kell ellenőriznem, hogy a portfóliónkban szerepelnek-e a megfelelő lehetőségek.

Hogyan kutatják azt, hogy mit szeretnének az emberek?
- Megvannak a célcsoportjaink, de ha mindig csak őket kérdeznénk, mindig ugyanazokat a válaszokat kapnánk. Ezért olyan embereket is meg szoktunk kérdezni, akiket eddig még nem értünk el, mert más területen mozognak, akár fizikailag, akár érdeklődés tekintetében.

A British Council jelenlegi átszervezését illetően is végeztek hasonló vizsgálatot?
- Európai szinten végeztünk kutatást Making a Difference (Változtatni) címmel. Főként fiatalokat kérdeztük arról, mit szeretnének. A válaszokból kiderült, hogy a ők az új médiatípusokat használják, így már nem annyira a könyvtáraink miatt keresnek minket. Ezért kérdeztük meg magunkat arról, hogy hogyan tudnánk nekik igényeiknek megfelelően segíteni. Hiszen ösztöndíjakat és kapcsolatfelvételi lehetőségeket szerettünk volna nekik nyújtani továbbra is. A források átcsoportosítására is a megváltozott igények miatt volt szükség.

Ezek szerint az ösztöndíjra vágyó fiatalok továbbra is kereshetik önöket?
- Nagyon szívesen segítünk mindenkinek, de kevesebben keresnek már minket ilyen ügyekben. Ugyanakkor szeretnénk, hogy hozzá tudjuk segíteni az embereket továbbra is a brit kultúra első kézből való megismeréséhez. De lehet, hogy most már inkább az életstílus, és nem az oktatás vonzza az embereket Nagy-Britanniába, így ezen a téren is meg kell újulnunk.

Tehát amit az emberek szeretnének, azt fogják kapni.
- Kétirányú dolog ez, hiszen mi azért maradtunk a British Council. Még mindig brit érdekeket szolgálva kell segítenünk másokon. Lehet, hogy olyan megkeresésekkel is érkeznek majd, ami nem illik a profilunkba. Ilyenkor őszinték leszünk, és megmondjuk a jelentkezőknek, hogy hol találnak megoldást kérdéseikre.

A változások azt is jelentik, hogy új partnereket keresnek? Természetesen. A portfóliónk elég tiszta: kultúrák közti párbeszéde, tudásmenedzsment és klímaváltozás, vagyis ennek közösségi hatásai. Nagy területek ezek sok programokkal, ehhez sok partner kell.

A British Council új budapesti irodájának megnyitóján azt mondta, Magyarország a kreativitást jelenti a briteknek. Miért?
- Azt hiszem, ennek tradicionális oldala is van a zenében, a klasszikus és a népzenével. A britek tudják, hogy a magyarok nagyszerű érzelmekkel és tradíciókkal rendelkező emberek. De van kortárs kontextusa is, melyet a Magyar Intézeten keresztül is látok, például a design területén. És a filmet is szeretném mindenképpen kiemelni.

Nagy projekteket is indítanak hazánkban. Mikor?
- Mostantól – persze nyáron mindenben van egy kis szünet, a nagyvárosok mintha szabadságot vennének ki nyárra. De szeptembertől változások lesznek.

Tervez a British Council további terjeszkedést olyan országokba, amelyekben még nincs jelen?
- Az emberek minden országban nagyon várnak minket, de sokszor ahelyett, hogy irodát nyitnánk, partnerkapcsolatokat alakítunk ki, és ezeken keresztül dolgozunk egyes országokkal. Sok dolog létrejöttéhez nem is szükséges egy iroda fizikai megléte. Ruandában például nincsen irodánk, viszont fut egy programunk most is.

Az ilyen országokban teljesen mások a feladataik, mint például nálunk?
- Nem feltétlenül. És ez érdekes. Az angoltanároknak szervezett programok Afrikában is szinte teljesen ugyanazok. A tartalom minőségében és professzionalitásában ugyanez, a kivitelezés lehet más. Arra oda kell figyelnünk azonban, hogy miként valósítunk meg egy-egy programot más és más országokban.

Hová menjek?





Metro Life Panel

Hírlevél regisztráció


Sudoku 数独

sudokuLogikai játék a számokkal
PCLand.hu

Eladó ingatlan
Eladó lakás
Albérlet
Kiadó lakás
Albérlet Budapest
Eladó lakás Budapest