Hetven százalékkal csökkent a brit verebek száma

Az utóbbi 30 évben csaknem 70 százalékkal csökkent Nagy-Britanniában a verébállomány, elsősorban az emberek környezetalakító tevékenysége miatt. A lesújtó hírt a brit madárvédelmi társaság közölte csütörtökön.
Az egykor igazi városlakónak számító háziveréb (Passer domesticus) teljesen eltűnt London belső kerületeiből, míg más városokban - például Bristolban és Edinburghben - jelentősen megcsappant az állománya.

Ennek okát a madárvédelmi társaság az angliai házak kertjeinek kikövezésében, illetve a szigetországban őshonos fák kivágásában látja.

"Az előkertek kikövezése és a házak mögötti kertrészek lefedése, valamint az egzotikus tájakról behozott fák elterjedése jóformán száműzte a brit szigetek sok megszokott madárfaját az itteni kertekből" - mutatott rá Will Peach, a társaság munkatársa.

A környezeti változások azt eredményezik, hogy nyáron a kertekben jóval kevesebb a rovar. Így a háziveréb fiókái - amelyeket a szülők májustól augusztusig főleg rovarokkal, lárvákkal etetnek - jelentős számban éhen halnak a fészekben.
szólj hozzá Szólj hozzá!
hirkert.hu

Partnereink

Hová menjek?





Metro Life Panel

Hírlevél regisztráció


Sudoku 数独

sudokuLogikai játék a számokkal
DrSport