Mint Knyihár Éva, a Pécsi Önkéntes Központ vezetője elmondta, tavaly májustól mintegy 300 önkéntes 1000 órában vállalt részt a projekt előkészítésében: a kulturálisfőváros-programhoz kapcsolódó tanácskozásokon többi között tolmácsoltak, hostessként dolgoztak, kiállítások felépítésén dolgoztak.
Budapesten kívül nyolc városban működik önkéntes központ - ezeket az Önkéntes Központ Hálózat fogja össze. A központok adományokat gyűjtenek - de nem pénzt, hanem időt, vagyis felajánlásokat, hogy az adakozók mennyi időt készek fordítani valamilyen, a közösségnek is hasznos munkára: például szemétgyűjtésre vagy tavasszal óvodák udvarának rendbetételére, kerítésük lefestésére.
Egy 2005-ös felmérés szerint Magyarországon 3,5 millió ember végzett már valamilyen közhasznú tevékenységet, szervezett keretek között mintegy 400 ezren.



Logikai játék a számokkal

