"A vita nem volt kiegyensúlyozott, csak az egyik oldal álláspontja hangzott el" - mondta a lapnak Peter Susko, az STV szóvivője. Roman Lipták, a televízió programigazgatója a felvett anyag átdolgozását kérte a nemzetiségi szerkesztőségtől.
Debnár Klára, a szerkesztőség vezetője azonban bízik abban, hogy az STV vezetősége megváltoztatja véleményét. „Bízom benne, hogy a műsort február 3-án láthatják a nézők" - mondta az Új Szónak.
Öllös László politológus szerint a vita nem kifejezetten politikai jellegű volt. "A legkülönfélébb témák merültek fel, történelemről, gazdaságról, kultúráról, államról beszélgettünk" - mondta a politológus. Úgy véli, az STV vezetésének döntése öncenzúra, mivel még a köztévé sem köteles egy műsoron belül biztosítani a teljes kiegyensúlyozottságot.
Az STV-t nem egyszer vádolták már azzal, hogy elfogult politikai vitaműsorokat készít, nagyobb teret ad a kormánypártoknak, mint az ellenzéknek. Az 5 perc múlva 12 című műsorban szerepelt már egyedül Robert Fico miniszterelnök, de Ján Slota, az SNS elnöke is.
A televízió vezetése ősszel megakadályozta a Riporterek című műsor egyik adásának sugárzását, amely a Viera Tomanová népjóléti miniszter támogatásával létrejött szociális vállalatokkal kapcsolatos problémákat taglalta. A műsort egy későbbi időpontban végül leadták, miután a tévétanács nem talált benne kivetnivalót. A műsor szerkesztőjével, Martina Kubániovával azonban az STV idén nem hosszabbított szerződést.
A Sme című liberális napilap úgy tudja: a műsort azért nem engedték a képernyőre, mert a vitában inkább a Magyar Koalíció Pártjának, semmint a Híd pártnak a nézetei kaptak teret. Öllös szerint viszont a műsort azért tiltották le, mert a vita a posztkommunizmusról és a nacionalizmusról szólt, s arról, hogy "mi folyik ma Szlovákiában".



Logikai játék a számokkal

