Együtt sétálhatunk a dinoszauruszokkal

Már a Séta a dinoszauruszokkal címet viselő BBC-sorozatot megalkotni sem volt egyszerű feladat, a tévéműsor alapján készített, hamarosan hazánkba érkező arénashow alapötlete azonban még annél is sokkal ambiciózusabb volt.
Film helyett itt élőben találkozhatnak a nézők az állatokkal, melyeket életnagyságú robotok személyesítenek meg. A sorozatban ezzel szemben a közeli felvételeken láthatók csak ilyesmik, és azokból is csak egyes testrészeket készítettek el a teljes test helyett.

A dinók életre hívásához egy melbourne-i hangárban kezdtek hozzá 65 millió évvel kihalásuk után. William May producer az alapján válogatott a fajok közt, hogy melyek mutatják be a legreprezentatívabban a dinók Földön töltött éveit. A legmagasabb vagy a legnagyobb fejű állatok egyaránt bekerültek, készítőik pedig maximalizmusra törekedtek.


A három évvel ezelőtti világpremier óta a dinók besétálták a világot: április 2–4. között mi is megláthatjuk, hogyan

Ötven szakember dolgozott Sonny Tilders vezetésével a show-n négy csoportban: külön csapata volt a dinók bőrének és az egyes testrészek festésének, akárcsak a mechanikus alkatrészeknek és a gyártásnak.

Sok fejtörést okozott, hogy a nehéz és nagy robotoknak mozogniuk is kell. Ha a bőr túl nehéz, nem lehet mozgatni az „állatot”. Emellett rugalmasnak is kell lennie, miközben a tartásra és a lépés természetességére is figyelni kell. Ezt egyébként a dinók hasa alatt elhelyezkedő animátoruk irányítja.
Metro Life Panel

Sudoku 数独

sudokuLogikai játék a számokkal

Hírlevél regisztráció


PCLand.hu

Eladó ingatlan
Eladó lakás
Albérlet
Kiadó lakás
Albérlet Budapest
Eladó lakás Budapest