Verseny a közösségi oldalak hamis felhasználóinak lebuktatására

A Facebook és az iWiW oldalain található hamis felhasználói profilok felkutatására indított versenyt az Antivírus blog, amely ezzel a kezdeményezéssel a közösségi oldalak biztonsági kérdéseire próbálja felhívni a figyelmet.
A Vírusok Varázslatos Világát bemutató szakportál "kamuprofil-vadászatának" célja, hogy a játékra jelentkezők minél egyedibb módon buktassák le a közösségi oldalakon található hamis adatlapokat.

Egy felmérés szerint a közösségi portálok regisztrált felhasználóinak közel 40 százaléka mögött rejlenek csalók, akik közül sokan szeretnek sztárok és ismert közéleti személyiségek bőrébe bújva ismerkedni másokkal.

A Facebookon és az iWiWen mintegy 20 Éder Krisztián-adatlap van, ezek közül 19 biztosan nem az igazi SP-hez tartozik. Mégis, mindegyik álprofil rendelkezik néhány ismerőssel. Akad közöttük több olyan is, amely már 6-700 felhasználói jelölést kapott, többnyire fiatal lányoktól, akik rajonganak az énekesért. Talmácsi Gáborból három is akad a magyar oldalon, de Steiner Kristófból, Benkő Dánielből és Zimány Lindából is több van.

Csizmazia István, az Antivírus blog szerkesztőjének felhívására indult szeptember 10-ig tartó verseny győztese az lehet, aki a legérdekesebb, de kizárólag legális módszerrel tudja igazolni egy Facebook- vagy iWiW-profilról, hogy hamis.
"A közösségi portálok felhasználói szabályzatába ütköző profilhamisítás jópofa játéknak tűnhet, ez azonban nem más, mint visszaélés egy sztár hírnevével és a felhasználók bizalmával. Komolyabb esetben a hamisító olyan pszichológiai játékba is belemehet, ami a megtévesztett rajongóban hosszú távon akár komoly lelki sérüléseket is okozhat" - magyarázta a szakember.

Hová menjek?





Metro Life Panel

Hírlevél regisztráció


Sudoku 数独

sudokuLogikai játék a számokkal
PCLand.hu

Eladó ingatlan
Eladó lakás
Albérlet
Kiadó lakás
Albérlet Budapest
Eladó lakás Budapest