Szervezetten gyűjtenének

Magyarországon alakult meg Európa első, a szelektív hulladékgyűjtést koordináló szervezeteket tömörítő egyesülése. A májusban életre hívott Recomplex vezetése egyszerűbb adminisztrációt és a hazai feldolgozókapacitás kihasz - nálását ígéri.
A nagyvállalatok körében azonban gyakori probléma, hogy sokuknak több hulladéktípus esetében is eleget kell tenniük a kötelezettségeiknek, ez pedig jelentős adminisztrációs terhet jelent.

Erre akart választ adni a Recomplex Kezelést Koordináló Szervezetek Egyesülése. A szervezet legfőbb célja, hogy elérje az úgynevezett egyablakos ügyintézést, vagyis hogy egy szolgáltatás keretében több hulladéktípus gyűjtésére és hasznosítására kínáljon megoldást a cégeknek.

Mivel így logisztikailag is össze tudnák hangolni a jövőben a begyűjtéseket, a szolgáltatás is olcsóbb lehetne. Az itthon meglévő feldogozókapacitást is szeretnék a lehető legjobban kihasználni.

Interjú

Viszkei György, az ÖKO-Pannon Nonprofit Kft. ügyvezetője.

A Recomplex megalakítása reakció volt a túlbonyolított hazai szabályozásra?
– Reakció, de inkább a vállalkozások részéről megjelent igényre. A cégeknek ugyanis jelenleg több koordináló szervezettel kell tárgyalniuk, több informatikai rendszerben kell leadniuk a jelentéseiket. Úgy gondoltuk, ezt össze lehetne hozni egy keretbe.

A kormányváltással számítanak egyszerűsítésre?
– A tárcáknak először létre kell hozni azokat a struktúrákat, melyekben a munka megkezdődhet. Mi még a jelenlegi szabályozásból indulunk ki.

Miért fontos, hogy a hazai feldolgozóipart a lehető legjobban kihasználják?
– Abból indulunk ki, hogy a hazai kapacitás kiaknázása nagyobb biztonságot jelent. Emellett egy válság esetén is biztosabb lehet a hazai felvásárlás.

Hová menjek?





Metro Life Panel

Hírlevél regisztráció


Sudoku 数独

sudokuLogikai játék a számokkal
PCLand.hu

Eladó ingatlan
Eladó lakás
Albérlet
Kiadó lakás
Albérlet Budapest
Eladó lakás Budapest