Katonai lázadás Madagaszkáron

Vasárnap egy fontos madagaszkári katonai támaszponton a főváros közvetlen közelében a katonák közölték, hogy nem engedelmeskednek tovább a rendszer parancsainak.
A támaszponthoz vezető utakat a katonák eltorlaszolták. Ebben az Antananarivo központjától csak hat kilométerre fekvő táborban a hadsereg "tüdejének" számító adminisztratív és műszaki alakulatok kaptak helyet. Szószólójuk közölte, hogy "nem hallgatnak tovább a fölötteseikre, hanem a szívükre hallgatnak". Őket arra képeztek ki, hogy megvédjék az embereket és a javakat, nem pedig arra, hogy az emberekre lőjenek - tette hozzá.

A hadsereg vezérkari főnöke megpróbálta helyreállítani a rendet, de sikertelenül távozott a támaszpontról. Ezzel egy időben rejtekhelyre vonult a madagaszkári ellenzék vezetője, aki szerint a kormányzat el akarja fojtani a mozgalmukat. A belbiztonsági erők szombat éjjel elfoglalták a politikus saját tévéadóját és rádióját, s emiatt ezek beszüntették az adást.

A szóvivője közölte, hogy Andry Rajoelina nem távozott a fővárosból, mert "nem hagyja el a népet", viszont egy biztonságos helyre vonult. Rajoelina azzal vádolja a kormányzatot, hogy elsikkasztja a közpénzeket, és veszélybe sodorja a demokráciát. A hatóságok lezárták vasárnap az Antananarivo főterére, az ellenzéki tüntetések hagyományos fő helyszínére vezető utakat. A hatalmi harc januári kirobbanása már 135 ember vesztette életét az Afrika nyugati partjánál fekvő szigetországban.

Hová menjek?





Metro Life Panel

Hírlevél regisztráció


Sudoku 数独

sudokuLogikai játék a számokkal
PCLand.hu

Eladó ingatlan
Eladó lakás
Albérlet
Kiadó lakás
Albérlet Budapest
Eladó lakás Budapest