Ibra: goodbye, London

A PSG kiejtette a Chelsea-t a Bajnokok Ligájából, a nyolc közé jutott a Benfica is.
Az elmúlt két szezonban is összefutott a párizsi és a londoni sztárgárda, és mindkétszer az idegenben lőtt gólok döntöttek a továbbjutásról (egyszer ide, egyszer oda). Most a PSG 2-1-es előnnyel érkezett, és a 16. percben növelte azt: Ibrahimovic meglépett, középre adott, és az ötösről Rabiot a hálóba helyezett (0-1).

De a Chelsea Hiddink-érájának sztárja, Diego Costa (tegnapig 11 gól Hiddinkkel, és csupán 4 Mourinhóval) gyorsan egyenlített: egy csel után a 16-oson belülről, takarásból vágta be a kapus mellett (1-1).

A második félidőben mindkét oldalon sok volt a helyzet. Diego Costát sérülés miatt le kellett cserélni, majd a 67.  percben újra jött Ibra: Di María középre adását vágta be közelről, eldöntve a továbbjutást (1-2). Ezzel a PSG kettős győzelemmel, 4-2-es összesítéssel ejtette ki a Chelsea-t.

Jól hajrázó Benfica

A Benfica egygólos előnnyel utazott Szentpétervárra. Az oroszok hiába rohamoztak az első félidőben. A második, kiegyenlítettebb játékrészben a hazaiak szereztek előnyt: a 69. percben Zsirkov beemelt, és az érkező Hulk közelről gólt fejelt (1-0). Már mindenki a hosszabbításra készült, amikor a Benfica a „semmiből” eldöntötte a továbbjutást. A 85. percben Jiménez bombáját Lodygin bravúrral védte, ám a labda a felső kapufáról visszapattant, és Gaitán befejelte az ötösön belülről (1-1). A 96. percben a csereként beállt Talisca kivégezte a Zenitet (1-2).

Csúcs telt ház nélkül

A Wolfsburg kedden a Gent ellen – először fennállása során – a 8 közé jutott a BL-ben, mégis csak 23.457 néző ült a 26.400 helyen. – Nem foglalkoztunk az üres sorokkal, nem volt rossz a hangulat. Persze jó lenne, ha a negyeddöntőn tele lenne a stadion – mondta Julian Draxler.

A Real újra megverte a Romát, Cristiano Ronaldo 57. alkalommal lépett pályára a BL rájátszásában, megdöntve Xavi Hernandez rekordját. A meccs végén kapott egy negyedórát a Roma ikonja, Francesco Totti – a 39 éves olasz világbajnoknak feltehetően ez volt az utolsó BL-szereplése. A Bernabéu közönsége üdvrivalgással fogadta. „Ez mutatja, hogy azért csak adtam valamit a futballnak” – mondta Totti, aki pályafutása mind a 24 idényét a Románál húzta le.